Ligaspel | Classic Bowl Hörby


Ligan är aktiv.
Sammanställning
Div 1   Div 2   Div 3   

OBS! 9/11, 23/11, 7/12, 21/12 är det dubbelomgångar.

Start tid för match kl: 18:00;19:10
Plats     Omgångar     Lagnamn     Vinst     Oavgjort     Förlust     Total     Snitt     Lagpoäng     Poäng    
1    18    Jönssonligan    14    1    3    18274    338.4    153    44    
2    18    Hansa Sjöbo    11    1    6    18202    337.1    140    35    
3    17    Fighting Spirit    10    3    4    16877    330.9    132    34    
4    18    Rydbergs Plåt    10    2    6    17163    317.8    118    33    
5    18    H2O    9    4    5    17488    323.9    128    32    
6    18    M o C    9    3    6    16479    305.2    112    32    
7    18    Gärds 2    9    3    6    16952    313.9    123    31    
8    17    Viggo Allstars    3    1    13    14485    284    64    11    
9    18    Beijer 2    3    0    15    15790    292.4    60    9    
10    18    East Import Lager 2    2    0    16    14433    267.3    38    6    


Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 1

2021-09-21 18:00, Fighting Spirit - East Import Lager 2
2021-09-21 18:00, Jönssonligan - Beijer 2
2021-09-21 18:00, Hansa Sjöbo - Gärds 2
2021-09-21 18:00, Viggo Allstars - H2O
2021-09-30 18:00, Rydbergs Plåt - M o C

Omgång 2

2021-09-28 19:15, M o C - Viggo Allstars
2021-09-28 19:15, Jönssonligan - Gärds 2
2021-09-28 19:15, East Import Lager 2 - Rydbergs Plåt
2021-09-28 19:15, Beijer 2 - Fighting Spirit
2021-09-28 19:15, H2O - Hansa Sjöbo

Omgång 3

2021-10-05 18:00, Jönssonligan - H2O
2021-10-05 18:00, Beijer 2 - East Import Lager 2
2021-10-05 18:00, Viggo Allstars - Rydbergs Plåt
2021-10-05 18:00, Hansa Sjöbo - M o C
2021-10-05 18:00, Fighting Spirit - Gärds 2

Omgång 4

2021-10-12 19:15, Gärds 2 - Beijer 2
2021-10-12 19:15, H2O - Fighting Spirit
2021-10-12 19:15, Jönssonligan - M o C
2021-10-12 19:15, Hansa Sjöbo - Rydbergs Plåt
2021-10-12 19:15, East Import Lager 2 - Viggo Allstars

Omgång 5

2021-10-19 18:00, Gärds 2 - East Import Lager 2
2021-10-19 18:00, Viggo Allstars - Hansa Sjöbo
2021-10-19 18:00, H2O - Beijer 2
2021-10-19 18:00, Jönssonligan - Rydbergs Plåt
2021-10-19 18:00, M o C - Fighting Spirit

Omgång 6

2021-10-26 19:15, Beijer 2 - M o C
2021-10-26 19:15, Fighting Spirit - Rydbergs Plåt
2021-10-26 19:15, Viggo Allstars - Jönssonligan
2021-10-26 19:15, East Import Lager 2 - Hansa Sjöbo
2021-10-26 19:15, H2O - Gärds 2

Omgång 7

2021-11-02 18:00, East Import Lager 2 - H2O
2021-11-02 18:00, M o C - Gärds 2
2021-11-02 18:00, Viggo Allstars - Fighting Spirit
2021-11-02 18:00, Beijer 2 - Rydbergs Plåt
2021-11-02 18:00, Jönssonligan - Hansa Sjöbo

Omgång 8

2021-11-09 19:15, Fighting Spirit - Hansa Sjöbo
2021-11-09 19:15, Jönssonligan - East Import Lager 2
2021-11-09 19:15, Rydbergs Plåt - Gärds 2
2021-11-09 19:15, Beijer 2 - Viggo Allstars
2021-11-09 19:15, M o C - H2O

Omgång 9

2021-11-09 20:15, H2O - Rydbergs Plåt
2021-11-09 20:15, Gärds 2 - Viggo Allstars
2021-11-09 20:15, East Import Lager 2 - M o C
2021-11-09 20:15, Jönssonligan - Fighting Spirit
2021-11-09 20:15, Hansa Sjöbo - Beijer 2

Omgång 10

2021-11-16 18:00, East Import Lager 2 - Fighting Spirit
2021-11-16 18:00, Beijer 2 - Jönssonligan
2021-11-16 18:00, Gärds 2 - Hansa Sjöbo
2021-11-16 18:00, H2O - Viggo Allstars
2021-11-16 18:00, M o C - Rydbergs Plåt

Omgång 11

2021-11-23 19:15, Viggo Allstars - M o C
2021-11-23 19:15, Gärds 2 - Jönssonligan
2021-11-23 19:15, Rydbergs Plåt - East Import Lager 2
2021-11-23 19:15, Fighting Spirit - Beijer 2
2021-11-23 19:15, Hansa Sjöbo - H2O

Omgång 12

2021-11-23 20:15, H2O - Jönssonligan
2021-11-23 20:15, East Import Lager 2 - Beijer 2
2021-11-23 20:15, Rydbergs Plåt - Viggo Allstars
2021-11-23 20:15, M o C - Hansa Sjöbo
2021-11-23 20:15, Gärds 2 - Fighting Spirit

Omgång 13

2021-11-30 18:00, Beijer 2 - Gärds 2
2021-11-30 18:00, Fighting Spirit - H2O
2021-11-30 18:00, M o C - Jönssonligan
2021-11-30 18:00, Rydbergs Plåt - Hansa Sjöbo
2021-11-30 18:00, Viggo Allstars - East Import Lager 2

Omgång 14

2021-12-07 19:15, East Import Lager 2 - Gärds 2
2021-12-07 19:15, Hansa Sjöbo - Viggo Allstars
2021-12-07 19:15, Beijer 2 - H2O
2021-12-07 19:15, Rydbergs Plåt - Jönssonligan
2021-12-07 19:15, Fighting Spirit - M o C

Omgång 15

2021-12-07 20:15, M o C - Beijer 2
2021-12-07 20:15, Rydbergs Plåt - Fighting Spirit
2021-12-07 20:15, Jönssonligan - Viggo Allstars
2021-12-07 20:15, Hansa Sjöbo - East Import Lager 2
2021-12-07 20:15, Gärds 2 - H2O

Omgång 16

2021-12-14 18:00, H2O - East Import Lager 2
2021-12-14 18:00, Gärds 2 - M o C
2021-12-21 22:00, Fighting Spirit - Viggo Allstars
2021-12-14 18:00, Rydbergs Plåt - Beijer 2
2021-12-14 18:00, Hansa Sjöbo - Jönssonligan

Omgång 17

2021-12-21 19:15, Hansa Sjöbo - Fighting Spirit
2021-12-21 19:15, East Import Lager 2 - Jönssonligan
2021-12-21 19:15, Gärds 2 - Rydbergs Plåt
2021-12-21 19:15, Viggo Allstars - Beijer 2
2021-12-21 19:15, H2O - M o C

Omgång 18

2021-12-21 20:15, Rydbergs Plåt - H2O
2021-12-21 20:15, Viggo Allstars - Gärds 2
2021-12-21 20:15, M o C - East Import Lager 2
2021-12-21 20:15, Fighting Spirit - Jönssonligan
2021-12-21 20:15, Beijer 2 - Hansa Sjöbo